Nauda sveikatai


Išlik aktyvus ir sveikas

Šokinėjant ar spyruokliuojant ant batuto, suaktyvinamas kiekvienas kūno raumuo, o ypač tiesinantys stuburo raumenys. Tuo pačiu metu švelniai, be didelės apkrovos,  treniruojamas raumenynas, raiščiai ir sąnariai. Dirba ne tik raumenys, bet ir širdies ir kraujagyslių sistema, suaktyvinama limfotaka, todėl visas kūnas teigiamai veikiamas įvairiais lygmenim. bellicon batutas labai tinka nugarai, suaktyvina medžiagų apykaitą, padeda numesti svorio, padidina lankstumą, suaktyvina smegenų veiklą.

Judant aukštyn (besvorės fazės metu), kūnas visiškai atsipalaiduoja, o judant žemyn (sulėtėjant ir atsiremiant į kilimėlį), visi raumenys vėl įsitempia, dėl to apkrova yra nuosaiki.

Nugaros stiprinimas

Vokietijoje gaminamas batutas bellicon nuo kitų skiriasi savo technologija. Vietoje metalinių spyruoklių, jam panaudoti patentuoti sutankintos gumos žiedai, o kilimėlis yra tamprus. Dėl šių technologinių naujovių, nusileidimas ant batuto yra gilus ir tolygus, jis visiškai neapkrauna nugaros apačios, sąnarių ir raiščių. Dėl labai efektyvios, bet švelnios mankštos bei patvirtinto poveikio nugaros raumenims, stuburui ir tarpslanksteliniams diskams, iniciatyva “Kampanija už sveikesnę nugarą” (AGR, Aktion Gesunder Rücken) apdovanojo bellicon batutus savo patvirtinamuoju antspaudu. Jis suteikiamas tik tuomet, kai gaminys atitinka griežtus reikalavimus, kuriuos sudarė neprikausoma medicinos bei terapijos ekspertų grupė, kurią sudaro dviejų kompetetingų profesionalių medicinos asociacijų: Federal Association of German Back Schools (BdR) e.V. ir the Association Forum Healthy Back e.V. – Better living nariai. Tik griežtai patikrinti gaminiai gauna AGR patvirtinamąjį antspaudą.

Dauguma nugaros negalavimų kyla dėl laikysenos problemų ir nepakankamo fizinio aktyvumo. Priežastis neišvystyti pilvo ir nugaros raumenys. Mankšta ant bellicon batuto gali aktyviai padėti išvengti nugaros problemų ir skausmo.

Kūno judesiai aukštyn žemyn ant tampraus kilimėlio verčia raumenis nuolat įsitempti ir atsipalaiduoti. Tai stiprina raumenis, o traukos jėgos pasikeitimas juos atlaisvina ir atpalaiduoja. Be to, vidiniai raumenys yra stiprinami žmogui to net nepastebint. Mankšta ant bellicon batuto teigiamai veikia ir tarpslankstelinius diskus. Švelnus stūmimas ir traukimas spyruokliuojant užtikrina, kad tarpslanksteliniai diskai būtų gerai aprūpinami skysčiais ir būtų pajėgesni veikti kaip buferiai.

 

 

Imuninės sistemos palaikymas

Šokinėjimas ar spyruokliavimas ant batuto mankština kiekvieną kūno ląstelę, kurios suaktyvina širdies ir kraujagyslių sistemą, skatina limfos tekėjimą, o tai teigiamai veikia imuninę sistemą. Senstant širdies ir kraujagyslių sistemos procesai silpsta. Tačiau jie gali būti vėl pagreitinti spyruokliuojant ant batuto. Mankšta padeda nugalėti svetimus patogeninius mikroorganizmus, išvalyti organizmą. Praktinis patarimas: kai jaučiate pirmuosius peršalimo simptomus, pašokinėkite ant batuto po 12 min kas kelias valandas.

Svorio mažinimas ir išlaikymas

Kitaip, negu įprastoje treniruotėje, šokinėjant suaktyvinama kiekvienos kūno ląstelės medžiagų apykaita, o ne tik tam tikra raumenų grupė. Dėl to geriau pasisavinamas deguonis neperkraunant atskirų raumenų bei širdies ir kraujagyslių sistemos. Tyrimai parodo, kad 10 minučių tokios rytinės mankštos pakanka, kad medžiagų apykaita būtų suaktyvinta visai dienai. Tai reiškia, kad nieko nepakeitę sudeginsite daugiau kalorijų ir mankštindamiesi, ir ilsėdamiesi.

Natūralus kraujo spaudimo reguliavimas

Nuolatinė nuosaiki kardio mankšta gali greitai sumažinti kraujo spaudimą ir efektyviai papildyti vaistų poveikį arba juos pakeisti. Šokinėjimas ant batuto mažina stresą, padeda atsipalaiduoti.

Kaip sportuoti nekenkiant sau?

Bėgimas kietu paviršiumi kenkia sąnariams, raiščiams ir nugarai.  Šokinėjimas ant batuto yra saugi ir sveika alternatyva. Schemoje aiškiai matyti harmoningas šokinėjimo poveikis kūnui. Kitaip nei batuto su plieninėm spyruoklėm ar bėgimo kietu paviršiumi kreivės, šokinėjimo ant bellicon kreivė nerodo visiškai jokio smūgio ar apkrovos sąnariams ir raiščiams. 

Tokia mankšta yra labai švelni, nes raiščiai ir sąnariai mankštinasi be perkrovos, švelniai suaktyvėja medžiagų apykaita ir cirkuliacija.

Išsamiai

  Limfotaka

Limfinė sistema  kanalų ir organų junginys, kurio uždavinys   išvalyti iš kraujo bakterijas, virusus, toksinus, nešvarumus, negyvas, vėžines ląsteles. Tai lyg mūsų kūno šiukšlių surinkimo ir utilizavimo sistema. Limfos skystis juda link limfmazgių, kur yra išvalomas ir limfocitai turi galimybę sunaikinti virusus ir bakterijas. Kuo greičiau juda limfos skystis, tuo efektyviau valomas organizmas, tuo sveikesni ir jaunesni esame. Limfos skysčio limfotakos sistemoje yra 3 kartus daugiau, nei kraujo kraujotakos sistemoje, tačiau čia nėra siurbliuko  širdies, kuri tą skystį varinėtų.

Kai limfotaka vangi, mūsų kūnas tampa labiau pažeidžiamas įvairių ligų ir teršalų, nes užteršta limfa tampa toksiška mūsų kūnui. Tokiai limfai patenkant į krajotakos sistemą gali pasklisti infekcijos, virusai ir net išsivystyti vėžys. Kita dažnai pasitaikanti problema  limfodema, kai ištinsta kojos ar rankos, nes limfos skystis tinkamai nenudrenuojamas.

Limfos judėjimą natūraliai skatina širdies darbas, mat nuo kiekvieno širdies dūžio šiek tiek juda išilginiai raumenys, einantys palei venas bei arterijas ir stimuliuoja limfos tekėjimą greta esančiuose limfos kanaluose. Jos tekėjimą skatina bet koks kitas natūralus kūno raumenų judėjimas: kvėpavimas, kosėjimas, čiaudėjimas, juokas ir kita fizinė veikla. Tačiau tai  labai menka pagalba. Kad būtume sveiki, būtina aktyviau skatinti limfos tekėjimą užsiimant reguliaria fizine veikla. Mūsų protėviai judėjo nepalyginamai daugiau. Šiandien mes pakylame iš lovų, nueiname iki automobilio, iki kėdės priš kompiuterį ir ... mūsų limfa 'sėdi' vietoje kartu su mumis.

Dirbančių raumenų, ypač skeleto raumenų, susitraukimas ir atsipalaidavimas stumia limfos skystį kanalais versdamas atsiverti bei užsiverti vienpusius limfos kanalų vožtuvus. Ne bet koks raumenų judėjimas skatina limfotaką pakankamai efektyviai. Tam itin tinkamas spyruokliavimo judesys. Jums net nebūtina šokinėti, pėdos gali neatsitraukti nuo batuto šokinėjimo pagrindo. Lengvas spyruokliavimas nereikalauja pastangų, tad jį gali atlikti ir labai fiziškai silpnas, ligotas žmogus.

Geriausias būdas detoksikuoti organizmą

Yra daugybė produktų, kurie, anot reklamos, išvalys organizmą. Bet jūsų kūnas jau ir taip yra valymo meistras, jei bent šiek tiek laiko skiriate spyruokliavimo judesiui. Sveikas gyvenimo būdas: reguliari, nuosaiki mankšta, sveika mityba ir pakankamai poilsio,  viskas ko jums reikia, kad sustiprintumėte natūralų kūno gebėjimą išsivalyti ir apsisaugoti.

Mankšta ant bellicon itin efektyviai suaktyvina limfos tekėjimą, nes spyruokliuojant ar šokinėjant veikiami visi 638 kūno raumenys, visi organai ir visos ląstelės. Priešingai, nei teigia kai kurie šaltiniai, prakaitavimas nėra būtina sąlyga organizmo valymui. Tik apie 1% toksinų išvalomi kartu su prakaitu. Intensyvus prakaitavimas gali prisidėti prie organizmo dehidratacijos.

Jokios piliulės, milteliai ar kokteiliai nepadės organizmui išsivalyti geriau, nei nuosaiki bet itin efektyvi mankšta ant bellicon.

 

  Sustiprinkite imunitetą

 Žmogaus imunitetas  meistriškai sukonstruota sistema. Jis neatsiejamas nuo limfinės sistemos. Nepaprastai sudėtingas ir efektyvus procesų tinklas sudarytas iš pagrindinių organų, audinių ir milijardų ląstelių. Imuninė sistema nustato milijonus potencialių priešų ir kuria jų naikinimo strategijas. Tačiau imunitetą gali sumažinti ligos, vaistai ar aplinkos sąlygos. Kai taip nutinka, geriausia ką galime padaryti  teisingai maitintis ir gyventi, o tai reiškia ir mankštintis.

Batutas bellicon  puikiausia pagalba imuninei sistemai. Mankšta ant jo užtikrina vieną svarbiausių imuniteto palaikymo komponentų  aerobinį krūvį. Tai net geriau už bėgimą ir, daugelio nuomone, žymiai smagiau. Spyruokliavimas pagreitina medžiagų apykaitą suaktyvina kraujotaką ir limfotaką. Dėl to kūno gynėjai  limfocitai ir antikūniai juda greičiau ir aktyviau kovoja su įsibrovėliais ir toksinais. Imuninę sistemą slopina stresas, o spyruokliavimas ant batuto yra puiki priemonė jam raminti.

Jau daug metų bellicon yra nuosaikios, reguliarios makštos šalininkai. Būtent tokia mankšta suteikia daugiausia naudos sveikatai, kūno tvirtumui ir turi mažiausiai trūkumų.

Nuosaiki mankšta  tokia, kurios metu kvėpavimas ir širdies plakimas suintensyvėja, bet, nors jūs ir galite prakaituoti, vis dar esate pajėgūs kalbėti. Neperseniausiai medicinos ir mokslo bendruomenės pateikė tyrimus, patvirtinančius bellicon poziciją. Duke universiteto tyrimas patvirtino, kad nuosaiki, reguliari mankšta yra geresnis būdas išlaikyti fizinį pasirengimą, mažinti aukštą kraujo spaudimą ir cukraus bei cholesterolio kiekį kraujyje, nei intensyvios, ilgos treniruotės.

  Alergija

 

Batutas bellicon ne tik mankština visus kūno raumenis vienu metu, bet ir gali palengvinti alergijos simptomus, įskaitant ir astmą. Treniruočių sukelta astma yra viena dažniausių su alergija susijusių sportuojančių žmonių problemų. Ji atsiranda dėl padažnėjusio kvėpavimo išgaravus drėgmės sluoksniui plaučiuose. Jos simptomai  kosulys, švokštimas, oro trūkumas. Kadangi šiam astmos tipui pasireikšti reikia 810 minučių, sportuodami ant bellicon galite padalinti savo treniruotę į 57 minučių segmentus ir, treniruodamiesi kelis kartus per dieną, sudaryti pilną programą.

 

 

 

  Nugaros skausmai

Nugaros skausmas daro įtaką viskam: nuotaikai, energijai, gebėjimui dirbti, gyvenimo kokybei. Tokie paprasti veiksmai kaip užsirišti batus, parnešti pirkinių krepšį ar įsėsti į automobilį, gali tapti skausmingi ar net neįmanomi. Anot "Mayo" klinikos, reguliari švelni mankšta, kuri nevargina ir nekrato, nesmūgiuoja į stuburą gali ją sustiprinti ir leisti geriau funkcionuoti raumenims.

Mankšta su bellicon  idealus būdas išlaikyti nugarą sveiką ir stiprią. Spyruokliavimas ant minkšto, itin elastingo bellicon sustiprins korpuso raumenis, užtikrins sąnarių aprūpinimą skysčiais, pagerins pusiausvyrą ir koordinaciją. Tai sprendimas  "viskas viename", kad išliktumėte aktyvūs, o jūsų nugara stipri. Švelnus spyruokliavimas  tarsi masažas iš vidaus. Per 1015 minučių atsipalaiduoja visi raumenys, todėl nugaros skausmas palengvėja.

Daug žmonių nesuvokia, kad netreniruoti nugaros raumenys gali buti taip pat blogai kaip ir pervargę. Itin svarbu, kad būtų stirūs nugaros, pilvo, klubų ir liemens raumenys, nes jie perima apkrovą nuo tarpslankstelinių diskų. Batutas bellicon ypač tinka šių raumenų stiprinimui. Spyruokliuojant ar šokinėjant ant bellicon stiprėja ir trumpieji nugaros raumenys, kurie vieną su kitu jungia stuburo slankstelius. Paprastai šiems raumenims stiprinti reikia specialių pratimų, kurių sporto salėje nedarome. Spyruokliuojant ant batuto tarpslanksteliniai diskai aprūpinami skysčiais, o su jais ir maistinėmis medžiagomis ir yra pajėgūs geriau atlikti apsaugines funkcijas.

Nugaros skausmą gali sukelti su osteoporoze ar osteopenija siejamas kaulų retėjimas. Spyruokliuojant ar šokinėjant kaulus veikiančios jėgos yra kaip tik tai, ko reikia, kad būtų sustabdytas kaulų retėjimas ir jie stiprėtų.          

Tyrimai rodo, kad geriausias būdas pasiekti ir išlaikyti kūno stangrumą yra nuosaiki mankšta nepersitempiant. Tai ypač svarbu visiems, kurie yra patyrę nugaros skausmąSpyruokliavimas pagerina pusiausvyrą ir laikyseną, tad jūsų nugara išlieka horizontalioje padėtyje. Šis judesys įgalina smegenis ir vidinę ausį gerinti kūno orientaciją erdvėje. Nuolat mankštinantis ši smegenų funkcija palaipsniui stiprėja. Tad kuo daugiau spyruokliuojate, tuo labiau gerėja ir tvirtėja jūsų laikysena.

Mes patariame visada laikytis atsargumo ir pradėti nuo labai švelnaus spyruokliavimo, nešokinėti, ypač, jei esate patyrę nugaros traumą ar jautę stiprius skausmus.

 

  Stresas ir įtampa

Pasiūlymas atsipalaiduoti ant bellicon gali skambėti keistai, ypač tiems, kurie buvo ant kojų visą dieną, bet tai  geriausias būdas nuraminti stresą. Vos kelios minutės ant bellicon po sunkios darbo dienos padarys didžiulę įtaką jūsų sveikatai ir gerovei. Pagerės kraujotaka nenaudotuose raumenyse, atsipalaiduos pervargę, į kraują išsiskirs laimės hormonai  endorfinai, kurie yra natūralūs "nuotaikos gerintojai", tad jausitės ramesni, linksmesni ir taikesni. Vien tik dėmesio nukreipimas į mankštą atpalaiduoja ir "išvalo" smegenis greičiau, nei galite tikėtis.

Daugelis žino, kad stresas nėra tik nemaloni našta, jis gali sukelti galvos skausmus, nemigą, svorio pasikeitimus, emocines ir fizines problemas, įskaitant ir širdies smūgį, insultą ir širdies ligas. Jei esate labai užimti, turite mažai laiko pasirūpinti savimi, pats streso valdymas gali kelti įtampą. Laimei yra sveikų streso valdymo būdų ir mankšta  vienas jų. Remiantis Harvardo medicinos mokykla "Reguliari aerobinė mankšta...turi unikalią savybę pralinksminti ir atpalaiduoti, stimuliuoti ir raminti, sumažinti depresiją ir nerimą bei stresą".

Vienas iš malonių mankštos ant bellicon šalutinių poveikių tas, kad šokinėjimas aukštyn  žemyn atpalaiduoja fiziškai ir emociškai. Gal tai dėl nesąmoningos asociacijos su mūsų pojūčais prieš gimstant, ar su supimu lopšyje, ar tiesiog maloniai skiriasi nuo normalių kasdienių judesių.

 

Spyruokliavimo judesys tarsi išvalo galvą nuo įtemptų minčių. Nuolatinis raumenų įsitempimas ir atsipalaidavimas pagerina kraujotaką, deguonies įsisavinimą ir savijautą, atpalaiduoja raumenis, sutepa sąnarius ir švelniai pašalina dienos įtampą.

Streso ištakos yra emocijos, bet streso valdyme gali ir turi dalyvauti kūnas. Fizinis aktyvumas padės pagerinti emocinę sveikatą. 

Dėl darbų gausos, aplinkos pasikeitimų, fizinės ar emocinės traumos, depresijos, nemigos, valgymo sutrikimų, nesveiko svorio padidėjimo ar sumažėjimo, gali būti labai sudėtinga rasti laiko ir energijos mankštai. Tiems, kas naudojasi bellicon, primename, kad net ir trumputė kasdienė mankšta daro didžiulę įtaką. Būtent dėl tosiūlome batutą pastatyti ten, kur jį nuolat matysite. Tai padės prisiminti, kad dabar galite skirti kelias minutes spyruokliavimui. Visiškai nesvarbu, koks jūsų fizinis pasirengimas, nes mankštai, kuri mažina stresą, pervargimą, didelio fizinio aktyvumo nereikia. 

  Kardio mankšta ant bellicon                                        

Visi žinome, kad geriausias būdas prižiūrėti savo širdį  reguliariai mankštintis, tačiau retas kuris tai daro., Neturime laiko ar galvojame, kad tai per sudėtinga, ar nuobodu, ar manome, kad esame per daug ilgai nejudėjome, kad vėl pradėtume. Bet ant batuto judėti labai paprasta ir patogu, ant jo dar ir smagu.

Mankšta ant bellicon ne tik suaktyvina kraujotaką ir užtikrina didesnį deguonies kiekį kraujyje, bet ir stiprina raumenis, stimuliuoja limfos tekėjimą ir stiprina kaulus. Jūs ne tik nevengsite problemos, bet dar ir mėgausitės procesu, bei jo suteikiamais privalumais  sveikesne širdimi ir daugiau energijos.

Kodėl bellicon toks efektyvus? Tai dėl kūno reakcijos į ilgą, gilų ir švelnų šuoliuką. Kiekvienas šuoliukas įtraukia ir stiprina visus 638 kūno raumenis bei širdį, plaučius, kaulus ir limfotakos sistemą. Aukštyn žemyn judesio metu apkrovos keičiasi nuo 4 kartus didesnės šuoliuko apačioje, iki nulinės (kai kūnas atsiduria viršutiniame taške). Tai skatina ląsteles valytis nuo toksinų ir įsisavinti maistines medžiagas, stimuliuoja limfos tekėjimą, tad ir toksinų, bakterijų ir negyvų ląstelių šalinimą iš organizmo. Mankšta ant bellicon skatina virškinimą ir stimuliuoja smegenų veiklą. Beveik neįmanoma rasti kitos tokios efektyvios, visą apimančios mankštos.

 

 

Kiek laiko mankštintis? Kad sustiprintumėte širdį, JAV nacionalinis sveikatos institutas rekomenduoja aerobine mankštintai skirti 30 min per dieną, 5 kartus per savaitę. Tiesą sakant, kad širdies ir kraujagyslių sistema po truputį stiprėtų, pakanka skirti ir mažiau laiko. Rekomendacijose pažymima, kad rezultatas nepasikeis, jei mankštą išdalinsite dienos bėgyje po 10 minučių. Tai puikiai tinka mankštai ant bellicon, nes trumputės mankštos ne tik suteikia energijos ir žvalumo, bet ir ilgainiui stiprina kūną bei širdies ir kraujagyslių sistemą. Individualią mankštos trukmę ir ritmą rekomenduojame pasirinkti atsižvelgiant į savo fizinį pajėgumą.

 

 

  Diabetas

Mankšta ant bellicon  aerobinė apkrova, kuri gali pagelbėti išvengti diabeto arba, jei jau sergate, sušvelninti ligos simptomus. Tiek mankštos metu, tiek 24 valandas po jos, cukraus kiekis kraujyje mažėja, o ląstelių gebėjimas įsisavinti gliukozę gerėja. Tad nuosaiki, efektyvi ir smagi mankšta ant bellicon padės natūraliai sumažinti cukraus kiekį kraujyje. 

Vidutinio ar lengvo intensyvumo mankšta ant bellicon  saugiausia ir efektyviausia širdies ir kraujagyslių sistemos apkrova. Ji dar naudingesnė sergantiems diabetu, nes intensyvią mankštą kūnas suvokia kaip stresą ir hormonai instruktuoja kūną išskirti į kraują daugiau cukraus, kad papildomai pamaitintų raumenis. To diabetikams reikėtų vengti. 

Diabetu sergantys žmonės jautresni akių kraujagyslių pažeidimams (retinopatija) ir pėdų nervų pažeidimams (periferinė neuropatija), kuriuos gali sukelti intensyvi mankšta. Švelnus, tačiau labai efektyvus spyruokliavimas ant bellicon padės išlikti sveikiems, energingiems ir nepakenti sau. Žinoma, bellicon padės ir kitose srityse: mažinant širdies susirgimų, insulto riziką, deginant kalorijas, gerinant pusiausvyrą, suteikiant energijos ir gerinant miego kokybę. Visa tai aktualu diabetu sergantiems žmonėms. Batutas bellicon yra ko gero geriausia priemonė pasaulyje, padedanti išvengti osteoporozės ar sustabdyti jos vystymąsi. O tai dar viena liga potencialiai lydinti diabetą. 

Jei turite sveikatos problemų, kurios gali paveikti jūsų gebėjimą sportuoti, prieš pradėdami naują mankštos programą pasitarkite su savo gydytoju. Tai ypač svarbu sergantiems diabetu, nes liga, jos gydymas ir pašalinis poveikis kiekvienam žmogui labai skirtingi. Nepamirškite pasimatuoti cukraus kiekį kraujyje prieš mankštą, jos metu ir po jos.

  Osteoartritas

Artritas paveikia tarp kaulų esančią kremzlę ir nors yra virš 100 šios ligos rūšių, bendras jas siejantis bruožas yra sąnarių skausmai. Infekcijos veikiama kremzlė susidėvi, tad kaulai pradeda trintis, o tai sukelia skausmą. Mankšta yra geriausia pagalba sergantiems žmonėms. Tai gali skambėti keistai, nes būtent judėjimas sukelia sąnarių skausmą artritu sergančiam žmogui. Tačiau mankšta stiprina raumenis, gaubiančius pažeistus sąnarius, tad jie užtikrina papildomą atramą ir taip atpalaiduoja pažeistą kremzlę. Spyruokliavimo judesys užtikrina, kad sinovinis skystis gerai suteptų visus sąnarinius paviršius, suteiktų kremzlei maisto medžiagas ir deguonį.

"Net nuosaiki mankšta gali palengvinti skausmus ir padėti palaikyti sveiką kūno svorį. Kai artritas grąsina jus imobilizuoti, makšta palaiko jūsų judėjimą". Mayo klinika

Mankšta ant bellicon yra idealus sprendimas žmonėms, sergantiems artritu. Spyruokliavimas ant mini batuto tonizuoja raumenis, stiprina širdies ir kraujagyslių sistemą, nudrenuoja limfą, gerina pusiausvyrą ir stiprina kaulus. Patentuotos itin tamprios bellicon gumos ir elastingas šokinėjimo pagrindas iki minimumo sumažina apkrovą sąnariams, kremzlėms ir raiščiams, kas ypač svarbu žmonėms, sergantiems artritu. Spyruokliniai batutai toli gražu neprilygsta bellicon judesio švelnumu ir efektyvumu.

Jei sergate artritu, būkite atsargūs ir pradėkite nuo labai lengvo spyruokliavimo. Net jei būsite labai atsargūs, keletą pirmų savaičių po makštos ko gero jausite šiokį tokį skausmą. Jei po mankštos praėjus 2 valandoms skausmą vis dar jaučiate, greičiausiai sportuojate per intensyviai, tad sumažinkite apkrovas ir sutrumpinkite mankštos laiką. Ištempkite raumenis prieš ir po mankštos. Tai padės sąnariams lengviau prisitaikyti.

"Tiesa ta, kad jei sergate artritu, turėsite reguliariai mankštintis maždaug šešias savaites, dutris kartus per savaitę, kad pradėtumėt jausti ar matyti naudą". Ištrauka iš "Artritas šiandien", medicinos daktaras, reumatologas Ronenas Raubenhofas (Ronenn Roubenoff).

Daugeliui artritu sergančių žmonių mankšta ant bellicon yra puikus būdas maksimaliai pagerinti kūno fizinę būklę, bendrą sveikatą ar vėl priprasti sportuoti. Po keleto savaičių pasijusite gyvybingesni, o artrito simptomai sušvelnės.

     Osteoporozė

"Kad ir kaip kvailai tai skambėtų, bet dabartinė mokslo žinutė apie kaulų masės auginimą ir mankštą skamba taip: geriausia mankšta  šokinėjimas aukštyn žemyn." 2009 lapkričio 11 d. "New York Times" straipsnis "Geriausia makšta, kad kaulai būtų sveiki" (“The Best Exercises for Healthy Bones.” New York Times, November 11, 2009)

Pasigilinus kaip veikia kaulai, šokinėjimo nauda tampa akivaizdi. Kaulai yra gyvas audinys, kurio tankiui palaikyti būtinos apkrovos. Svorių kilnojimas  tai kaulų ir raumenų pasipriešinimas traukos jėgai. Teisingai keliant svorius apkrova kaulams yra būtent tokia, kokios reikia, kad skatintų jų atsinaujinimą auginant naujas ląsteles, kurios pakeis senas bei įsisavinant kaulus stiprinantį kalcį.

Be tinkamos mitybos ir reguliarios mankštos kaulų tankis pamažu mažėja. Pasireiškiantys simptomai: nugaros skausmas, pakumpusi laikysena, kaulų lūžiai.

Osteoporozė  tai liga, dėl kurios kaulai nusilpsta ir sumažėja jų tankis. Kaulai pasidaro trapūs ir linkę lūžti. Nors ji dažniausiai būdinga vidutinio amžiaus ir vyresnėms moterims, ja gali sirgti tiek bet kurio amžiaus vyrai, tiek moterys. Osteoporoze serga kas trečia vyresnė, nei 50 metų moteris.

                                                                    

Vienas mažas žingsnis ant bellicon  vienas didelis šuolis sveikatai!

Šokinėjimas ant bellicon sukuria apkrovas, kurios 24 kartus viršija normalias  būtent tai, ko reikia, kad kaulų audinys atsinaujintų ir išliktų stiprus. Kad po 12 savaičių mankštos ant bellicon osteoporozės vystymasis sustoja, tyrimais nustatė vokiečių medikas, osteoporozės specialistas Dr. Joachimas Šulcas (Dr. Joachim Schulz) :  "Vykdydami tyrimus su osteoporozės pacientais, galėjome aiškiai įrodyti, kad šokinėjant ant bellicon batuto kaulų tankio mažėjimas buvo sustabdytas. Ženkliai pagerėjo koordinacija ir refleksai, o tai leidžia išvengti lūžių ir kaulų tankis supantis ant batuto išliko stabilus.”

Kuo anksčiau pradėsite mankštintis ant bellicon, tuo geriau jausitės, nes toks fizinis aktyvumas ne tik sustabdo osteoporozės ir osteopenijos vystymąsi, bet ir efektyviai užkerta joms kelią. Tad jei galimybės susirgti tokios didelės, kam laukti ligos, ar jos pablogėjimo?

 

Skaityti daugiau: