Ko tikėtis taikant techniką?

Minties lauko terapija nepaprastai efektyvi. Jos algoritmų naudojimas pasiekia tikslą 80% atvejų. Profesionaliai taikomos technikos veiksmingumas siekia net 98%. Vienos problemos sprendimui paprastai užtenka keletos minučių. Ypatingai sudėtingais, daugiasluoksniais atvejais gali prireikti kelių valandų ar kelių susitikimų.

Labai dažnai efektas jaučiamas iškart, kartais jis pasireiškia po 5 - 20 minučių. Ilgiausias laikas iki rezultato pasireiškimo, kurį įvardijo pats technikos kūrėjas Rodžeris Kalahanas (Roger Callahan) – 1 savaitė.

Dažnai klientai būna taip apstulbinti netikėto nusiraminimo, kad skuba sužinoti, kiek rami būsena išliks. Poveikis būna ypač netikėtas, kai su baime ar kita sena emocine trauma gyventa daugybę metų ir išbandytas ne vienas gydymo būdas. Viskas priklauso nuo problemos pobūdžio:

Emocinės traumos, susijusios su senais Įvykiais paprastai neatsinaujina, o jei atkritimas ir pasireiškia, jausmas būna silpnesnis. Jam nuraminti pakanka panaudoti tą patį technikos algoritmą.

Baimė, fobija kartais atsinaujina, bet jau ne taip stipriai. Esant reikalui, ta pati technika vėl padės savarankiškai nugalėti nemalonų jausmą. Baimės atsinaujinimo atveju, patartina nedelsiant susisiekti, kad būtų galima nustatyti baimės atsinaujinimo dirgikliu. Labai dažnai tai būna toksinai. Žinant priežastis, galima pagal galimybes jų vengti, pavyzdžiui, jei toksinas yra tam tikri kvepalai, skalbikliai ar pan., arba vėl pritaikyti jau suveikusias technikos dalis.  

Jei esate problemų sukūryje dėl dabartinių gyvenimo aplinkybių: sergate jūs, ar artimieji, vyrauja nesantaika šeimoje ar darbe,– tokiu atveju nemalonus jausmas sugrįš, kaskart susidūrus su nauju situacijos aspektu. Panašiai kaip susitepame rankas kaskart, kai ravime darželį ar tvarkom dulkėtą sandėliuką. Jausmą nuraminsite panaudoję tinkamą technikos dalį.

Polinkis persivalgyti, rūkymas, alkoholizmas yra kompleksinė problema. Ji reikalauja kliento atidumo ir pasiryžimo taikyti išmoktas technikas kaskart, kai kyla noras imtis žalingų veiksmų. Palaipsniui noras silps ir taikyti technikas šiuo klausimu prireiks vis rečiau. 

Skaitykite daugiau: