Profesionalai apie bellicon

 

“Treniruotės spyruokliuojant ant batuto yra pati produktyviausia ir veiksmingiausia žmogaus iki šiol atrasta treniruočių rūšis”
– NASA, Studija, išspausdinta žurnale “Applied Physiology” 49(5):881
– 887, 1980

Mini batutai suteikia patogią treniruočių formą, kurios vienas iš privalumų  akivaizdžiai žemas raumenų-skeleto sistemos traumų lygis.

- Žurnalas “Cardiopulmonary Rehabilitation”, 1990: 10; 401– 408

Tyrimai rodo, kad mankšta ant mini batuto suteikia saugią, adekvačią treniruotę patalpoje tiek sveikiems žmonėms, tiek skirtingo amžiaus kardio pacientams, jei parenkamas spyruokliavimo aukštis, žingsniavimo intensyvumas ir kelio kėlimo aukštis.

- Žurnalas ‘Medical Science for Sport and Exercise”, 1980; 12:118

 

  Idealu nugaros sutrikimų gydymui

   Dr. Christian Teller, vyr. gydytojas ortopedas

 

“Mankšta su bellicon idealiai įgalina proprioreceptorinę visų raumenų grupių nuo pėdų, per stuburą iki galūnių stimuliaciją. Kai spyruokliuojate ant specialių bellicon batutų, stuburo padėtis nuolat kinta, dėl to segmentiniai raumenys turi nuolat būti aktyvūs. Kartu didėja ištvermė, koncentracija, spartėja medžiagų apykaita.

Ortopediniame Diane klinikos skyriuje gydoma apie 4000 pacientų per metus. Dauguma jų turi problemų su keliais, nugara ir klubais. Paprastai diduma skausmų kyla dėl didžiulės raumenų įtampos pažeistoje stuburo dalyje. Standartinių raumenų stiprinimo treniruočių paprastai nepakanka, kad būtų suaktyvinti visi raumenys. Todėl mes teikiame pirmenybę ir akcentuojame ankščiau paminėtą terapijos formą su mini batutais.

Proprioreceptorinės mankštos, daromos ant 8 turimų bellicon batutų, sudaro pagrindinę stuburo ligų ir judėjimo sutrikimų terapijos dalį. Ji remiasi moksliškai patvirtintomis pagrindinių segmentinių raumenų, susijusių su giliai įsišaknijusioms nugaros problemomis, funkcijomis ir terniruočių spyruokliuojant ant batuto poveikiu nervams bei raumenims.

Šalia stuburo yra dvi raumenų grupės: 

 1. Paviršiniai ilgieji raumenys. Šie poli-segmentiniai raumenys apima keletą judesių grupių ir yra atsakingi už didelius judesius bei staigių judesių stiprumą.

 2. Trumpieji giliau išsidėstę segmentiniai raumenys. Jie yra tik kelių centimetrų ilgio ir jungia vieną slankstelį su kitu. Jie atsakingi už stuburo prisitaikymo koreliaciją ir reguliuoja tarpslankstelinių diskų suspaudimą ar atpalaidavimą.

Tyrimai nustatė ryšį tarp nugaros (stuburo) skausmų  ir trumpųjų raumenų nusilpimo. Įprastose jėgos mankštose daugiausia treniruojami paviršiniai ilgieji raumenys. Tačiau trumpieji segmentiniai raumenys gali būti treniruojami proprioreceptorinės mankštomis, kai kūnas nuolat išvedamas iš pusiausvyros ir segmentiniai raumenys turi pakoreguoti slankstelių padėtį. Be raumenų jėgos taip treniruojama ir raumenų koordinacija, kuri būtina švelniems stuburo judesiams užtikrinti.

 Ši švelni sąnarių mankšta ant bellicon batutų yra esminis mūsų “mobilumo klinikos” komponentas. Kasmet tūkstančiai pacientų patiria jos naudą. Ji labai smagi, todėl mielai priimama ir jaunų, ir vyresnių žmonių.”

Dr. Christian Teller, chief orthopedic physician 
Dahlenburger Str. 2a
29549 Bad Bevensen
Phone: 05821 803101
Telefax: 05821 803109

c.teller@diana-klinik.de
www.diana-klinik.de

 

Mankšta ant mini batuto teikia daugiau naudos sveikatai, nei beveik bet kuri kita sporto rūšis

                          Prof. Dr. Gerd Schnack, preventologas ir sporto gydytojas-terapeutas

 

 ● Treniruotės ant mini batuto  užtikrina širdies, medžiagų apykaitos, stuburo, sąnarių ir smegenų veiklos palaikymą aktyviausioje būsenoje.

 ● Tai puikus būdas treniruoti koordinaciją, o kartu gerinti trumpalaikę atmintį.

 ● Mankšta ant mini batuto pasitvirtino blogos nuotaikos ir depresijos atvejais.

 ● Kadangi mankštinami gilieji kojų, ypač blauzdų raumenys, žymiai sumažėja čiurnos patempimo rizika.

 ● Kaulų lūžių pavojus vyresniame amžiuje žymiai sumažėja ir net pacientai, sergantys Parkinsono liga, gali geriau judėti.

 ● Kai kojos susiliečia su batuto kilimėliu, pasireiškia ypač galingas efektas, vadinamas ekscentrine raumenų mankšta.

 ● Mankšta and mini batuto yra geras venų ir limfos drenažas. Sumažina kojų tinimą.

 ● Mankšta and mini batuto – tai treniruotė su 0 traukos jėga ir aukščiausia visų kūno ląstelių medžiagų apykaitos stimuliacija.

 ● “Šokinėjimas-šokis” ant batuto labai naudingas moterims dėl “anticeliulitinio efekto”. Ypač probleminėse vietose  ant klubų, kilogramai tiesiog ”tirpsta”.

 ● Remiantis San Diego Universiteto, Kalifornija atliktais tyrimais, mini batutų treniruotės užtikrina lojalumą. Buvo palyginta kaip nuosekliai žmonės naudojosi dviračiu, bėgimo takeliu ir batutu. Po 10 savaičių tik 5% dviratininkų vis dar nuolat treniravosi, tik 31% naudojosi bėgimo takeliu, bet 58% reguliariai mankštinosi ant batuto.

Šaltinis: 77 – 102 psl. “Natuerlich gesund”, 1 leidimas. Autorius Professor Dr. med. Gerd Schnack, preventologas ir sporto gydytojas-terapeutas, chirurgijos specialistas/ traumų chirurgija, Vokietijos prevencinės medicinos asociacijos prevencinei medicinai ir prevencijos valdymui prezidentas (registruota asociacija).

Professor Dr. Gerd Schnack, Allensbacher Prevention Centre
Hirschweg 15
78476 Allensbach/ Bodensee
Phone: +49 7533-935222
Telefax: +49 7533-935223

www.praeventionszentrum.com

   Mankšta duoda naudą visam organizmui

     Dr. Joachim Schulz, osteoporozės specialistas

 

“Supimasis, spyruokliavimas ant itin tampraus batuto veikia visą kūną. Visi raumenys ir ląstelės treniruojami. Kai leidžiamės, veikiant traukos jėgai, mūsų raumenys, sąnariai, raiščiai ir kaulai lengvai suspaudžiami, o kylant į viršų, atsipalaiduoja. Taigi, šokinėjant ant batuto, visos kūno ląstelės efektyviai mankštinamos.

Vykdydami tyrimus su osteoporozės pacientais, galime aiškiai įrodyti, kad kaulų tankio mažėjimas buvo sustabdytas šokinėjant ant bellicon batuto.

Ženkliai pagerėjo koordinacija ir refleksai. Tai leidžia išvengti lūžių, o kaulų tankis supantis ant batuto išlieka stabilus.”

Dr. Joachim Schulz, osteoporosis specialist
Bahnhofstr. 37-39 
23714 Bad Malente
Phone: +49 4523 3016
Telefax: +49 4523 2480

info@hausarzt-malente.de
http://www.hausarztzentrum-malente.de/kontakt.html

 

Puikiai tinka apkūniems ir pacientams su širdies nepakankamumu

                          Dr. Christoph Altmann, vyr. gydytojas kardiologas

 

“Mūsų sukurtos mankštos ant batuto yra efektyvios, saugios ir gerai paruoštos pacientams. Jos užtikrina, kad terapija nenutrūks. Smagumo faktorius vaidina didžiulį vaidmenį.

Mankštos ypač tinka tiems pacientams, kuriems yra sudėtinga prisiderinti įprastas treniruotes:

  • Apkūniems pacientams.
  • Pacientams su sąnarių problemomis.
  • Pacientams su širdies nepakankamumu.

Mankštinantis ant batuto per terapijos sesijas ir po to namuose, pagerėja laikysena, koordinacija ir nuotaika. Visa tai veda prie geresnės gyvenimo kokybės ir geresnio pacientų širdininkų prisitaikymo prie buitinio bei profesinio streso.“

Dr. Christtoph Altmann, head physician cardiology 
Hauptstraße 39
01816 Bad Gottleuba
Phone: 035023 640
Telefax: 035023 6610

 

  Ideali mankštos priemonė apkūniems

   Dr. Hans H. Langer, Niedersachsen gimnastikos federacijos sportui ir sveikatai tarybos narys

 

“Šokinėjimas ant bellicon batuto daugybe būdų teigiamai veikia kūną:

● Treniruoja visus raumenis, balansuoja ir suderina matoriką.

● Stangrina odą ir jungiamuosius audinius.

● Stiprina kaulus.

● Stabilizuoja sąnarius.

● Teigiamai veikia kvėpavimo, nervų ir kraujotakos sistemas.

● Tiekia limfos skystį į tarpslankstelinius diskus.

● Aktyvina limfotaką ir vidinius organus.

● Mankštinimasis ant bellicon batuto aktyviai užkertą kelią ar sumažina osteoporozės pažeidimus.

Panaudojimo diapazonas

 Dėl aukščiau išvardintų priežasčių bellicon batutas yra ideali mankštos priemonė apkūniems, nes jie gali žygiuoti ar šokinėti ant batuto nepažeisdami sąnarių, o taip pat vyresniems žmonėms ar asmenims su tokiais judėjimo sutrikimais, kaip pavyzdžiui, nusilpę raumenys ar nugaros problemos. Puiku, kad galima pasirinkti individualią mankštos rūšį ir poveikio stiprumą (supimąsi, šokinėjimą).

 Mes naudojame šiuos batutus apkūnių žmonių, ypač vaikų mankštoms, kurie nepaisant savo viršsvorio, galų gale gali lasvai judėti. Tai ypač efektyvu su muzika, nes ji nukreipia mintis nuo kardio apkrovos, tad belieka tik žaisminga treniruotė.

70 metų treniruočių dalyviai yra itin motyvuoti ir įkvėpti mankštos su bellicon batutu poveikio.”

Dr. Hans H. Langer, Wöhrendamm 19c 
22927 Großhansdorf 
Phone: 04102-692 887

hans@langer-gh.de
www.ntb-infoline.de

  bellicon padeda atstatyti dubens dugną

   Gisela Schirmer, gydytoja terapeutė, dubens dugno specialistė

 

” Nuolat supantis ant bellicon batuto, pagerėja dubens dugno kraujotaka ir gebėjimas reaguoti; ląstelės geriau maitinamos ir sėkmingai vykdo užduotį  išlaikyti šlapimą! Daugybė moterų, ne tik tos, kurios turi nedidelių dubens dugno problemų, bet ir tos, kurioms, pasak jų gydytojų diagnozės, reikia operacijos, atstatė dubens dugno būklę mankšindamosis ant bellicon batuto. Pritaikomas tas pats principas: naudok raumenis, sustiprink ląsteles ir pamiršk tai!

 Svarbu. Moteris, turinti tik nežymių dubens dugno problemų, gali nesulaikyti šlapimo, kai treniruojasi ant kieto batuto su plieninėmis spyruoklėmis. Tik ant labai tampraus bellicon batuto, jos nepatirs nemalonaus šlapimo nutekėjimo. Nuolat mankštinantis, dubens dugno gebėjimas išlaikyti šlapimą ženkliai pagerėja.

 Savo fizioterapijos praktikoje, tiek vyrams, tiek moterims, aš ypač akcentuoju būtinybę profilaktiškai treniruoti dubens dugno raumenis. Abi lytys kenčia nuo senėjimo procesų ir šlapimo nelaikymo. Moterys patiria problemų po operacijų, sudėtingo gimdymo, jei po šių įvykių pakankamai netreniruoja dubens dugno raumenų. Sutrikimai įvairuoja nuo chroniško dubens skausmo iki šlapimo nelaikymo, negebėjimo reikiamu laiku ir reikiamoje vietoje ištuštinti šlapimo pūslę, kas dažnai atsitinka moterims virš 50 metų.

 Dubens dugno funkcijos:

● uždaryti ir kai reikia atlaisvinti šlapimo, išangės, o moterims dar ir vaginos angas,

● veikti kaip diržas, palaikantis vietoje aukščiau pilve ir dubens srityje esančius organus,

● labai svarbi funkcija yra apsauga, kuri veikia panašiai kaip batutas. Kai dubens dugno raumenys gauna spaudimą iš viršaus, jie turėtų gebėti pajudėti žemyn ir vėl iškart atšokti atgal. 

Kad galėtų tinkamai atlikti užduotis, dubens dugno raumenys neturėtų būti suglebę ar nelankstūs, nes abi būsenos probleminės ir gali vesti prie šlapimo pūslės ar žarnyno turinio nelaikymo.”

Gisela Schirmer, author "Beckenboden in Bestform"
Heinrich-Wöhler-Straße 1
30938 Burgwedel
Phone: 05139 87 724
Telefax: 05139 97 04 89

kontakt@gisela-schirmer.de
www.gisela-schirmer.de

 

  Spyruokliavimas ant batuto labai efektyvus

   Paul Klammer, fizioterapeutas

 

 “bellicon batutai padeda man atleikant terapiją, švelniai stimuliuojant ir motyvuojant pacientus. Jie apjungia judesį ir stimuliuoja medžiagų apykaitos procesus prastai aprūpnamose vietose.

 Nedaug galima pasiekti vien fizioterapija, nepajungiant tinkamos mankštos. Pritaikant vidutinio intensyvumo spyruokliavimą ant bellicon batuto, pasiekiami labai geri rezultatai kraujotakai, kvėpavimo sistemai, jungiamiesiems audiniams, sąnariams, tarpslanksteliniams diskams, kūno stabilumui, pusiausvyrai ir galų gale, medžiagų apykaitai ir svorio kontrolei.

Nežinau kitos treniruočių rūšies, kuri būtų tokia paprasta ir kartu tokia efektyvi!”

Paul Klammer, physiotherapist
Kräuterhausweg 45
56841 Traben-Trarbach
Phone: 06541 811408
Telefax: 06541 811408

physio@koerper-management.de/
http://www.koerper-management.de/

  Įprastų metodų sustiprinimas

   Uwe Schall, fizioterapeutas

 

 “Su bellicon batutu minimalių pastangų dėka apgaunama traukos jėga, žmogus jaučiasi lengvas kaip plunksnelė ir tuo pačiuvisapusiškai terniruoja kūną.

Fizioterapijoje spyruokliavimo kilimėlis palaiko ir sustiprina įprastų metodų poveikį. Profilaktiškai tai itin tinkama nugaros gydymui, tarpslankstelinių diskų sindromui, reabilitacijai po lūžių, šlapimo nelaikymui, artritui, svorio mažinimui, atsipalaidavimui ir gydant vaikus su sensomatoriniais sutrikimais. Itin tinka vyresnių žmonių gydymui.

Batutas turi būti labai lankstus su guminiais žiedais, bet ne metalinėmis spyruoklėmis.”

Uwe Schall, physiotherapist
Emser Str. 397
56076 Koblenz
Phone: 0261 73099
Telefax: 0261 75544

praxis-schall@t-online.de
http://www.schall-physiotherapie.de

 

  Neprilygstama profilaktikos priemonė

   Gert Von Kunhardt, profilaktikos gydytojas

1. bellicon batutas yra vienintelis treniruoklis, su kuriuo vertikali laikysena išlaikoma apsaugant tarpslankstelinius diskus.

2. Dėl nevalingo raumenų įsitempimo ir atsipalaidavimo veikiant traukos jėgai, aktyvuojami ne tik visi raumenys bet ir visos ląstelės.

3. Dėl aukščiau paminėtos priežasties aktyvuojami kitais būdais beveik nepasiekiami atraminiai ir trumpieji raumenys.

4. Kadangi nei vienas raumuo negali išvengti įsitempimo ir atsipalaidavimo reflekso, šokinėjimas ar spyruokliavimas turi didžiulį poveikį. Po 15 minučių atsipalaiduoja visi raumenys.            

5. Šokinėjant ant batuto pasiekiamas geresnis limfodrenažo efektas. Limfos tekėjimas paspartėja 4 kartus.

6. Dėl to nudrenuojami sinusai.

7. Sustiprinami jungiamieji audiniai, todėl išvengiama varikozinio venų išsiplėtimo.

8. Stimuliuojama nervų sistema, todėl žmogus “mąsto greičiau”.

9. Šokinėjimas ar spyruokliavimas ant bellicon batuto yra labai efektyvus, švelnus būdas užkirsti kelią ar sustabdyti osteoporozę. Priešinantis traukos jėgai, fosfatai ir druskos sutvirtina kaulus.

10. Dėl ilgos stabdymo fazės medžiagų apykaita paspartinama labiau, nei užsiimant kitomis sporto rūšimis.

11. Pagrindinis privalumas sąnariams: dėl ritmingo supamojo judesio, sinovijos skystis puikiai aprūpina kremzlinę matricą.

12. Tas pats vyksta ir su stuburo diskais. Per vertikalius supamuosius judesius jie atstatomi ir sutvirtinami.

13. Šokinėjant ląstelės nepatiria rūgštinio streso, nes laktato formavimasis ir skilimas subalansuotas. Tokiomis sąlygomis generuojami riebalus deginantys enzimai, todėl pagreitėja riebalų deginimas.

14. Kadangi elastingos gumos kūno išstūmimui į viršų panaudoja nusileidimo metu sukauptą energiją, žmogui reikia maždaug 40% mažiau energijos, nei bėgant. Tai reiškia, kad kūnas gauna maždaug 60% daugiau deguonies, nei bėgant.

15. Dėl aukščiau paminėtos priežasties reikia mažiau pastangų, todėl nėra reikalo prakaituoti.

16. Tačiau poveikis organizmui ženkliai padidėja.

17. Kadangi gaunama daugiau deguonies, pagerėja regėjimas.

18. Po trijų minučių šokinėjimo žmogus atsigauna, suaktyvėja.

19. Dėl nevalingos pusiausvyros ir koordinacijos palaikymo veiklos, sutvirtėja laikysena.

 20. Be visko, kas paminėta aukščiau, šokinėti ant batuto labai smagu, todėl paprasta išlikti ištikimam šiai mankštos rūšiai.

Gert Von Kunhardt, preventologist
Lindenweg 24
23714 Timmdorf (Bad Malente)
Phone: 04523 990290
Telefax: 04523 988933

gert@kunhardt.de
www.kunhardt.de

 

Skaityti daugiau: