Padidink raumenų galią

 

Jei jūs - profesionalus sportininkas ar tiesiog kasdien liejant prakaitą sporto salėje ir tikit, kad tai vienintelis tikras ir efektyvus raumenų apimties ir galios didinimo būdas, privalote tai perskaityti! (3 min)

Kodėl Fomulės-1 lenktynininkai per varžybas netenka kelių kilogramų svorio, nors jie tik sėdi ir sukioja vairą? Tai neturėtų būti sunku, tai kodėl toks poveikis?

Lenktynių metu jie nuolat greitėja ir stabdo, dėl to juos veikia pagreitėjimo ir stabdymo jėgos. Šios apkrovos yra pagrindinė svorio netekimo priežastis.

Sporto salėje visų atliekamų pratimų bendras vardiklis - pasipriešinimas traukos jėgai. Pagreitėjimo ir stabdymo jėgos kūno ląstelės veikia lygiai taip pat, tik horizontaliai.

Kai visas tris traukos, pagreitėjimo ir stabdymo jėgas priverčiam veikti viena kryptimi, gauname unikalų treniruoklį, kuris apkrauna visus kūno raumenis, organus ir ląsteles. Batutas bellicon yra būtent toks, nes paprasčiausiai šokinėjant vertikalia kryptimi veikia visos trys jėgos.

Jūs, kaip tas F-1 pilotas, lyg ir nieko ypatingo nedarote, bet pasyvi apkrova verčia VISUS raumenis stiprėti. Kuo aukštesnis šuoliukas - tuo didesnė apkrova. Tai tolygu svarmenų svorio didinimui įprastos treniruotės metuApkrova gali padidėti iki 400%. Esminis skirtumas nuo įprastos treniruotės tas, kad vienu metu dirba visi kūno raumenys, o ne atskiras raumuo ar raumenų grupė, todėl treniruotė neįtikėtinai efektyvi.

Kad rezultatas būtų dar geresnis, jei paprasto šokinėjimo (pasyvios apkrovos), pridėkime jums įprastus raumenų pratimus, kuriuos darote sporto salėje.

Raumenų stiprinimas ir auginimas

Patentuotos, itin elastingos gumos veikia išvien su traukos, pagreitėjimo ir stabdymo jėgomis. Su kiekvienu šuoliuku ant bellicon patiriate visą apkrovų diapazoną nuo nesvarumo iki net keturis kartus didesnės apkrovos, nei įprasta sunkio jėga. Jūsų raumenys į tai reaguoja atitinkamai susitraukdami ir atsipalaiduodami. Taip jie stiprėja natūraliai ir efektyviai. Kadangi į veiksmą įsitraukia visi 638 raumenys, nei vienas kūno kampelis neišvengia stiprinančio poveikio.

Teksaso aerobikos institutas savo treniruočių bazėje atliko tyrimą. Jie įtraukė batutus į treniruočių ratu programą. Tiriamieji po pratimų komplekso ant kiekvieno treniruoklio, turėjo po 20 sekundžių pašokinėti ant batuto. Po bandomojo laikotarpio pamatavus eksperimente dalyvavusių raumenų jėgą, ji buvo 25% didesnė, nei treniruotėse be batutų.

Ypač elastingos bellicon batuto gumos ir elastingas pagrindas užtikrina nuoseklų sulėtėjimą, todėl treniruotė ant bellicon mažiau veikia sąnarius, nei šokinėjimas ant bet kurio kito batuto. Jūs ne tik pajusite itin malonų šuoliuką, bet ir pamatysite treniruočių rezultatus.

Centrinės kūno dalies stiprinimas

Centrinės kūno dalies: pilvo, dubens, klubų ir nugaros raumenų stipumas ir stabilumas svarbūs ne tik sportininkams, šokėjams, kovos menų atstovams, bet ir eiliniams žmonėms.

Jei centrinė kūno dalis silpna, net paprasčiausi, kasdieniai veiksmai gali išsekinti. Nukenčia laikysena, o ilgainiui apatinė nugaros dalis tampa neatspari pažeidimams, todėl gali pradėti skaudėti.

bellicon ypač tinka centrinės kūno dalies treniruotėms, nes šokinėdami automatiškai pajungiame pilvo presą, šonų, nugaros, dubens dugno raumenis, kad išlaikytume kūną stabilų. Todėl jie stiprėja ne tik dėl ankščiau paminėtų 3 jėgų apkrovų, bet ir dėl nuolatinių pastangų išlaikyti pusiausvyrą.

 

Suaktyvink medžiagų apykaitą

Manote, kad kalorijų deginimas miegant, valgant ar siunčiant SMS žinutes skamba per gerai, kad būtų tiesa? Ne, jei mankštinatės ant bellicon.

Treniruotės ant batuto laikas gali trukti nuo 10 iki 40 minučių, tačiau dėl jos pagreitėjusi medžiagų apykaita išliks iki 24 valandų.

Nesvarbu, ką darytumėte šiuo laikotarpiu po treniruotės, kūnas tiesiog greičiau skaido cukrų ir riebalus, perdirba deguonį ir augina raumenis. Štai kodėl svarbu ant bellicon mankštintis kasdien, net jei tam skirsire tik kelias minutes. Trumpas pasišokinėjimas ant batuto tarp susirinkimų ar žiūrint televizorių suteikia kūnui neįtikėtiną naudą.

Puiki naujiena kalorijų skaičiuotojams, nes spyruokliavimas ar šokinėjimas skaičius pakreipia jūsų naudai. Jei sveriate 75 kg, tai 30 minučių lengvai bėgdami ristele  sudegintumėte 175 kalorijas. Toks pats bėgimas ant bellicon padeda sudeginti 205 kalorijas. Spyruokliavimas ar šokinėjimas, ne tik paskatina medžiagų apykaitą ir riebalų deginimą. Tai viso kūno treniruotė, kuri stiprina širdį, plačius bei tonizuoja raumenis.

Šuoliukų treniruotė be perkrovų raiščiams ir sąnariams

 

 

 

 

Pliometrija ar šuoliukų treniruotė gali gerokai pagerinti jūsų sportinius rezultatus. Greitai iš statinės įtemptų raumenų padėties atliekami pratimai (pašokimai iš atsispaudimo padėties, įvairūs šuoliukai ir t.t.) stiprina sporgstamąją raumenų galią. Pirmieji šiuos pratimus pradėjo naudoti olimpiniai atletai, tačiau netrukus prisijungė ir visi kiti. Pliometriniai pratimai tinkami reabilitacijai po sužeidimų. Intensyvios sprogstamosios jėgos didina raumenų galią, koordinaciją ir reakcijos greitį. Pliometrinės trenituotė ant bellicon žymiai saugesnė, nes dėl itin tamprių gumų ir elastingo pagrindo, išvengsite apkrovų sąnariams ir raiščiams.

 

 

 

Pliometrinės treniruotės ant bellicon pavyzdžius pamatysite įrašo 13:50 min. ir 15:30 min.:

                                                         

Teigiamos neigiamos apkrovos pusės

Kas nenorėtų gauti naudos iš ekscentrinės (neigiamos) ir koncentrinės (teigiamos) apkrovos? Gal net nežinojote, ko netenkate. Neigiama apkrova jaučiama, kai raumenys dėl įtampos ilgėja (kaip leidžiant štangą žemyn). Rankų su štanga lenkimas keliant ją auštyn yra teigiama apkrova, kurios metu raumenys apkraunami trumpėdami. 

Ekscentrinė pratimo dalis reikalauja mažiau energijos nei koncentrinė, dėl to išlaikyti galime 40% sunkesnį svorį, nei pakelti. Padidėjęs tempimas ne tik efektyviau stiprina raumenis, bet ir mažiau juos vargina. Pagreitėjusi medžiagų apykaita suteikia energijos, kuri išlieka valandų valandas po treniruotės.

Ant  bellicon  šuoliukas aukštyn yra teigiama apkrova. Leidžiantis žemyn raumenys apkraunami neigiamai. Dėl tokio jėgų pasiskirstymo, raumenys treniruojami, bet nealinami, be to išvengiate su perkrovomis susijusių pažeidimų ir greičiau atstatote jau esamus.

Skaityti daugiau: