Klinikinės psichologijos daktaras Rodžeris Kalahanas (Dr. Roger Callahan) 70-ųjų pabaigoje – 80-ųjų pradžioje labai sėkmingai dirbo savo srityje. Kolegos jam nuolat siųsdavo itin sudėtingus klientus. Tačiau pačiam Dr. Kalahanui (Dr. Callahan) jo sėkmė neatrodė pakankama, jis nuosekliai dirbo ieškodamas paprastesnių ir efektyvesnių būdų pagelbėti savo pacientams. Tradiciniai psichologiniai būdai jam atrodė lėti, skausmingi ir dažnai neefektyvūs.

Intensyvus darbas nenuėjo veltui ir daugiau nei prieš 40 metų Dr. Kalahanas (Dr. Callahan) padarė savo pirmą ir, jo žodžiais tariant, patį didžiausią savo atradimą: rado būdą nustatyti ir pašalinti žmogaus polinkį kenkti sau bei panaikinti jo nesąmoningą pasipriešinimą gydymui ir asmeninei sėkmei. Šį fenomeną jis pavadino psichologinio bloko pašalinimu. Anot daktaro, be šio atradimo vėliau sukurta Minties lauko terapija  (Thought Field Therapy  – TFT) būtų perpus mažiau efektyvi, nei yra dabar.  

Kitas Dr. Rodžerio Kalahano (Dr. Roger Callahan) atradimas padarė pradžią terapijos atsiradimui. Jis rado būdus, kaip tam tikra seka aktyvuojant specifinius meridianų taškus ant veido ir kūno per kelias minutes išgydyti įsisenėjusias baimes bei fobijas. Jis greitai ištobulino ir papildė šią techniką taip sukurdamas pirmą galingą 21 amžiaus techniką, iš kurios kilo daugybė šiandien gyvuojančių meridianų ir tapingo terapijų.

Pirmieji Dr. Kalahano (Dr. Callahan) atradimai buvo detaliai pristatyti jo 1985 metais išleistoje knygoje Penkių minučių fobijos gydymas (The Five Minute Phobia Cure (Enterprise, 1985)). Jis gyvai demonstravo gydymo poveikį JAV televizijos ir radijo laidose. Gydydamas tūkstančius žmonių visame pasaulyje Dr. Kalahanas (Dr. Callahan) sukūrė metodiką gydyti daugybei psichologinių problemų, tokių kaip gedėjimas, emocinė trauma, priklausomybė ir nevaldomas polinkis, depresija, nerimas ir kt. Šis darbas atvedė prie priežastinio diagnozavimo proceso sukūrimo. Pasitelkęs šią diagnozavimo metodiką Dr. Kalahanas (Dr. Callahan) galėjo greitai nustatyti specifinę tapingo seką (gydymo kodą) bet kokiai problemai neutralizuoti. Kai su gydymo prašymais Į Dr. Kalahaną (Dr. Callahan) pradėjo kreiptis vis daugiau žmonių, jis suvokė, kad būtina surasti būdą kaip dar pagreitinti diagnozavimą, nes telefonu ir akis Į akį būtų galima sėkmingai išgydyti daugiau žmonių. Jo darbas atvedė prie Balso technologijos (TFT-Voice Technique) atradimo, kuri pasirodė esanti pati efektyviausia ir greičiausia iš Callahan Technique© gydymo technikų. Per keliolika toliau sekusių metų vis daugiau gydytojų pradėjo nepaprastai sėkmingai taikyti TFT ne tik emocinių, bet ir fizinių problemų gydymui. Anot Dr. Kalahano (Dr. Callahan), TFT yra kažkas panašaus į natūralią gydymo techniką, nes terapija ne tik greitai paveikia klientų problemas, bet ir poveikis išlieka. Jis taip pat nustatė, kad daugelio fizinių ir emocinių problemų priežastis yra toksinai, kuriems identifikuoti ir gydyti taip pat labai sėkmingai naudojama TFT. Dr. Kalahanas (Dr. Callahan) net atrado būdus, kaip nustatyti ir greitai pašalinti būtinų medikamentų šalutinį poveikį taip ženkliai pagerinant ligonių gyvenimo kokybę.

2010 metais Dr. Kalahanas (Dr. Callahan) gavo ACEP (Association for Comprehensive Energy Psychology) gyvenimo pasiekimų apdovanojimą už pamatus sudrebinusį darbą ir pirmaujantį indėlį šiai augančiai gydymo sričiai. Jo darbai tapo daugumos šiandien žinomų energijos psichologijos atšakų pagrindu. 32 metų jis toliau vystė ir tobulino tapingą ir TFT, pradedant neigiamų emocijų šalinimu, baigiant fizinių negalavimų gydymu ir net sąmoningumo bei dvasingumo didinimui siekiant pagerinti gyvenimo kokybę. Dr. Kalahanas (Dr. Callahan) mirė 2013 metų lapkričio mėnesį. Jo darbą toliau tęsia žmona ir bendraautorė Džoana Kalahan (Joanne Callahan).

Šiandienos chaotiškas ir baimių kaustomas pasaulis daugelį mūsų laiko nuolatinėje nerimo būsenoje. Dėl asmeninių ir pasaulinių problemų sukelto nerimo, daugelio mūsų gyvenimą valdo negatyvi, kaustanti baimės būsena. Minties lauko terapija yra nepamainomas įrankis, kuris gali mums sugrąžinti gyvenimo vairą.