Minties lauko terapija (Thought Field Therapy® ar TFT)

Galinga, greita, saugi, efektyvi

priemonė nuraminti neigiamas emocijas

Tai svarbi Skaidraus proto technikų dalis. Ji dažnai suveikia tuomet, kai niekas kitas nebeveikia. Minties lauko terapijos technikos taikomos:

 • - Psichologinių, emocinių traumų palengvinimui;
 • - Bet kokių baimių, fobijų gydymui (vorų, aukščio, uždarų patalpų, skrydžio, vandens, viešo kalbėjimo);
 • - Nerimo ir streso šalinimui;
 • - Palengvinti skausmą netekus artimųjų, išsiskyrus su mylimu žmogumi;
 • - Depresijos ir skausmo palengvinimui;
 • - Norint mesti rūkyti ar kontroliuoti valgymo sutrikimus, alkoholio vartojimą;
 • - Bulimijos, anoreksijos atvejais;
 • - Prastai nuotaikai pataisyti ar nuotaikų svyravimams mažinti;
 • - Obsesiniams-konvulsiniams sutrikimams gydyti;
 • - Toksinų nustatymui;
 • - Nagų kramtymo atveju;
 • - Fizinio skausmo mažinimui;
 • - Vidinių galių stiprinimui ir pan.
 •  

Tai  labai paprasta, greita ir stebėtinai efektyvi bet kokių neigiamų emocijų neutralizavimo technika, gimininga akupunktūrai ar akupresūrai. Mes irgi dirbame su meridianų sistemos taškais. 

Trumpai ir paprastai, kas tie meridianai? Iš biologijos žinote apie limfotakos, kraujotakos sistemas. Jos atrodo kaip tinklas, išraizgęs visą kūną. Panašiai ir meridianų sistema yra tinklas, tik čia teka energija, kurią senovės kinai vadino „či”, o aš sakau  tiesiog elektros energija. Atskiri meridianai susiję su tam tikrais kūno organais ir su kiekviena kūno kertele.

Kas vyksta, kai jaučiame neigiamą emociją? Kekviena jų, jai būdingu būdu, paveikia mūsų meridianų sistemą. Atitinkamų meridianų kanalai tarsi užanka ir taip sutrikdoma laisva energijos tėkmė. Ar pažįstamas jausmas, kai sunkumas užgula krūtinę, suspaudžia širdį ar užgniaužia gerklę? Taip mes fiziškai jaučiame vietą, kurioje energijos tėkmė sutrikdyta. Bet koks maudimas, gniaužimas, veržimas, tempimas, skausmas signalizuoja apie emocijų  sutrikdytą meridianų sistemą. Kadangi meridianų kanalai susiję su kūno organais, taip sutrinka susijusių organų maitinimas.

Priklausomai nuo charakterio, auklėjimo, mes linkę dažniau patirti tam tikras emocijas. Pavyzdžiui, vieni dažnai pyksta, kiti dažniau jaučia kaltę, o dar kiti yra likę nerimauti. Kai į situacijas reaguojame pagal savo (atsineštą, išmoktą, išauklėtą) „kodą”, meridianų sistemoje  užspaudžiami vis tie patys kanalai, vis tie patys organai badauja ir ilgainiui suserga. Štai jums ir genetika  tai ne kas kita kaip šeimoje išmoktos reakcijos. Taip vieni paveldėjam”, nes reaguojam kaip tėvai, o kiti  ne.

Taikant Minties lauko terapijos techikas, priklausomai nuo emocijos, suaktyviname reikiamus meridianų taškus. Tai paveikia problemą iš pagrindų – balansuoja kūno energinę sistemą (tarsi nuima spaustukus nuo užsiblokavusių meridianų) ir energija vėl pradeda tekėt. Fiziškai pajuntame, kad nemalonus pojūtis kūne atslūgsta, o emociškai – kad nebeliko nemalonaus jausmo. Dažnai būna sunku patikėti, kad ką tik tai buvo taip svarbu.

Minties lauko terapijoje, skirtingai nei akupunktūroje ar akupresūroje, sėkmingam technikos taikymui būtina susikaupti ties nemaloniu jausmu, kurį norime neutralizuoti. Taip mes gauname prieigą prie sutrikdytos meridianų zonos ir taikydami techniką galime grąžinti balansą.

Minties lauko terapijos technikas gana paprasta išmokti, nes mums nereikia tiksliai žinoti, kur yra reikiamas meridiano taškas. Energiją suaktyviname keliais pirštų galiukais belsdami reikiamo taško zonoje. Tereikia prieš save  turėti instrukcijas, su taškų eiliškumu. Jūs toliau prisimenate emociją sužadinusius įvykius, bet jau be nemalonaus jausmo. 

Gali atrodyti neįprasta ir sunku paaiškinti veikimo mechanizmą, bet šių paprastų veiksmų rezultatai greiti ir įtikinantys, nepriklauso nuo žmogaus skepticizmo, tikėjimo, išsilavinimo ar gabumų.

 Žinau, kad yra tokių, kurie reikalaus paaiškinimų, bet aš klausiu: kiek mūsų supranta elektrą, kaip ji pasigamina, kur dingsta, kai pagaminta per daug, kaip žinoti, kiek pagaminti? Atsakymų neturėjimas netrukdo įsijungti virdulį. Tiesiog žinome, kad vanduo užvirs, kai atliksim reikiamą veiksmų seką.

Minties lauko terapija  labai efektyvi, saugi, neinvazinė alternatyva ilgalaikei ar su vaistais susijusiai terapijai. Ją taikydami paveiksite pačias problemos šaknis, o ne ją užmaskuosite ar trumpam išsiblaškysite. Ši technika tiesiog veikia ir tai yra: 

 • - NE pozityvus mąstymas;
 • - NE hipnozė;
 • - NE išblaškymas;
 • - NE placebo;
 • - NE stebuklas ar burtai;
 • - NE atminties ištrynimas.
 •  

Callahan Techniques® ir Thought Field Therapy® tapo daugybės terapijų, dažnai apibendrintai vadinamų Energijos psichologija, pradininkėmis. Daugelis jų kaip pagrindą naudoja TFT. Viena iš geriausiai žinomų atžalų  Emocinės laisvės technika.

Minties lauko terapijos technikos gana paprasta išmokti ir nuo pat pradžių galima tikėtis puikių rezultatų. Pradedančiųjų sėkmės tikimybė net 80 %, o dirbant su specialistu net - 98%. 

Vienas iš neįtikėtinai stirprių Minties lauko terapijos panaudojimo pavyzdžių Ruandoje, kur su genocidą patyrusiais vietiniais žmonėmis dirbo kolegos terapeutai. Vietiniai gyventojai net ir 10 metų po genocido vis dar kentėjo dėl patirtų emocinių traumų. Apie tai nufilmuotas dokumentinis filmas. Jame ruandiečiai prisimena: „Aš nieko daug nesitikėjau iš terapijos mokymų"; Galvojau, kad gal  tik vakariečiams ji padeda“; Visi grįžo namo jausdamiesi geriau, net ir tie, kurie turėjo itin rimtų problemų"; „Per 10 metų aš pirmą kartą vėl juokiausi:"; „Aš daugiau nebesimušu ir neužgaulioju žmonių, dabar aš padedu kitiems"; „Pradėjau gyventi iš naujo, prisiėmiau auginti 4 našlaičius";

Skaitykite daugiau: